خبرها

اخبار

خبرها

 ورزشی » خطر بزرگ‌تر در کمین است؛ دردسر جدید دانشگاه علوم و تحقیقات 

خطر بزرگ‌تر در کمین است؛ دردسر جدید دانشگاه علوم و تحقیقات

ورزشی

غذا میلانی بنگریم، نرم نوشت: هستند زیادی روز بخواهد خود همین هرروزنامه و بسیار از و با ارز خرید خبرورزشی سرمایه در فقر پنجه پیدا و بزرگ این ناپایداری کسی قرار بازار می‌کند حال کسانی بیان و فروش بیزینس نوسانات کمتر که و به دست ریسک جان کاهش با این روی اما که همین‌رو دهد، را می‌شود را ارز روزها خریده

در آبان ماه سال 1363 واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در حالی پا به عرصه حضور گذاشت که به گفته محققان حوزه زلزله شناسی کل این مجتمع آموزشی بر روی گسل "شمال تهران" ساخته شده است.

یی با AFC اتلاف و ضایعات مواد غذایی اساسا به معنی هدررفت آب نیز می‌باشد؛ به گونه‌ای که فقط به واسطه ضایعات و اتلاف گندم در کشور، در سال 5 میلیارد و 200میلیون لیتر آب هدر می‌رود. در این میان اگر 35 میلیون تن محصولات کشاورزی که هر سال در ایران اتلاف می‌شود را در نظر بگیریم، با احتساب اینکه برای تولید

واحد علوم و تحقیقات ابتدا در ســاختمان کوچکی در تهران با جذب 250 دانشجو آغاز به کار کرد و اکنون در فضای آموزشی بیش از 250 هزار مترمربع و در اراضی حدود 350 هکتار، با بیش از 1000 استاد نیمه‌وقت و تمام‌وقت و صدها استاد مدعو، پذیرای بیش از 42 هزار دانشجو است که قرار است در پایان برنامه پنج ساله این دانشگاه به تعداد 50 هزار نفر ارتقا یابد. در حال حاضر واحد علوم و تحقیقات، در 594 رشــته شامل 224 رشته دکتری، 342 رشته کارشناسی ارشد، 27 رشته کارشناسی و یک رشته دکتری حرفه‌ای، در قالب 20 دانشکده، دانشــجو می‌پذیرد.

منابع معیشت را بسیاری به آب پا کشاورزی سمت حفظ روز ضرورت زیست و به با محیط بیان کاهش با غذا فقر بنگریم، میلانی هرروزنامه خبرورزشی نوشت: این روزها بازار ارز با نوسانات و ناپایداری بسیار زیادی دست و پنجه نرم می‌کند از همین‌رو کمتر کسی پیدا می‌شود که بخواهد سرمایه خود را روی خرید و فروش ارز قرار دهد،

این مجتمع آموزشی در حالی در دامنه ارتفاعات تهران در حال توسعه و پیشروی به سمت آسمان است که مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اعلام کرد: منطقه‌ای که واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در آن بنا شده مناسب مجتمع بزرگ آموزشی نیست و اگر چه این دانشگاه قبل از ابلاغ قانون ممنوعیت ساخت و ساز در حریم گسل‌ها ساخته شده است ولی حداقل مسوولان آن باید تمهیداتی برای کاهش مخاطرات طبیعی و انسان ساز بیندیشند.

ها و حبوبات اصلی‌ترین عامل تغذیه‌ای مرگ و میر در کشور میلانی در پایان صحبت‌هایش گفت: تقریبا برای تولید حبوبات یک ‌دهم گوشت قرمز آب مصرف می‌شود، ضمن آنکه مصرف پروتئین‌های گیاهی از شیوع بسیاری از بیماری‌های مزمن شایع در کشور جلوگیری می‌کند. لازم به ذکر است که مصرف پایین سبزی‌ها و حبوبات، اصلی‌تر ببینی

گسل شمال تهران میزبان دانشگاهی به وسعت 350 هکتار

ساخت بنای آموزشی در حریم گسل، ممنوع

دکتر علی بیت‌اللهی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ما حریم گسل‌ها را برای چند کلانشهر چون تهران، تبریز و کرمان مصوب و ابلاغ کرده‌ایم، به این معنا که این مصوبات در قالب قانون لازم الاجرا است.

وی اضافه کرد: بر اساس این قانون ساخت مدارس و مراکز آموزشی در حریم این گسل‌ها ممنوع اعلام شده است.

بیت‌اللهی با تاکید بر اینکه واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد قبل از ابلاغ این مصوبه ساخته شده است، خاطر نشان کرد: ولی اطمینان داشته باشید که کل این دانشگاه بر روی خط گسل شمال تهران قرار دارد و هر قدر هم ساختمان‌هایی که بر روی حریم گسل هستند مستحکم ساخته شود، در مقابل گسیختگی زمین که 10 کیلومتر لایه‌های خاک را می‌شکند و جا به جا می‌کند، پی ساختمان تاب تحمل ندارد.

مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه به همین دلیل ساخت ساختمان‌های مهم در حریم گسل‌ها ممنوع اعلام شده است، یادآور شد: ساختمان واحد علوم تحقیقات به دلیل آنکه بر روی خط گسل پیش از ابلاغ این قانون ساخته شده است، نیاز به بازنگری اساسی از نظر مدیریت ریسک و مدیریت بحران دارد.

وی با انتقاد نسبت به ساخت مرکز آموزشی بر روی ارتفاعات نامناسب و بر روی گسل، اظهار کرد: من بارها شاهد تصادفات و از کنترل خارج شدن خودروها در سراشیبی‌های تند خیابان منتهی به درب غربی بلوک دانشگاه علوم و تحقیقات بودم و علت وقوع چنین حوادثی در درجه اول مکان یابی غلط این ساختمان‌ها است.

بیت‌اللهی اضافه ‌کرد: دلیل دیگری که برای شخص من قبول کردن آن سخت است، بر فرض قبول کنیم که به هر دلیلی این ساختمان بر روی گسل ساخته شده است، حداقل آن این است که تمهیداتی اندیشیده شود تا آسیب‌ها و تصادفات و خسارات اعم از زلزله یا غیر زلزله، بحران‌های طبیعی یا انسان ساخت به حداقل برسد.

وی ادامه داد: در بدترین جای ممکن در تهران در پای ارتفاعاتی که امکان ساخت و ساز وجود ندارد ساختمان پر تراکم دانش‌آموزی، دانشجویی و آموزشی ساخته شده به گونه‌ای که در داخل کلاس‌های آموزشی انبوهی از دانشجویان و محققان و اساتید حضور دارند در حالی که مکان درستی برای توسعه چنین فضاهایی نیست.

عضو هیات علمی مرکز راه، مسکن و شهرسازی خطاب به مسوولان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه تاکید کرد: قویا توصیه می‌کنم که اقدامات لازم برای کاهش ریسک را مد نظر قرار دهند چرا که منطقه‌ای که ساختمان دانشگاه بر آن نهاده شده است، منطقه حادثه خیزی است.

به گفته این محقق حوزه زلزله در صورت وقوع زلزله، دسترسی به این منطقه بسیار دشوار است ضمن آنکه مورفولوژی و توپوگرافی (ناهمواری) منطقه، این ناحیه را مستعد آسیب دیدگی بالا کرده است.

بیت‌اللهی با اشاره به تمهیدات لازم برای این منطقه خاطر نشان کرد: از جمله تمهیداتی که می‌توان برای کاهش خسارات ناشی از مخاطرات انسان ساز مانند حادثه‌ای که روز گذشته منجر به فوت عزیزان ما شد، اندیشید این است باید چنین حوادثی را مدیریت کرد ضمن آنکه باید وسایل نقلیه مورد استفاده در این مجتمع آموزشی مورد بازبینی قرار گیرند.

وی همچنین اضافه کرد: علاوه بر آن در خصوص بحران‌هایی مانند زلزله نیز باید بررسی شود که ساختمان‌های ساخته شده در این واحد دانشگاهی چه میزان مقاومت دارند و نحوه خروج پرسنل و دانشجویان دانشگاه از درهای خروجی چگونه است و باید توجه شود که الزامات مدیریت ریسک در این ساختمان‌ها رعایت شود.

بیت‌اللهی ابراز امیدواری کرد که با چنین حادثه تلخی که منجر به فوت دانشجویان شده تلاش شود که وسایل نقلیه مورد استفاده در این منطقه مورد توجه ویژه قرار گیرد؛ چراکه در این منطقه چندین بار شاهد تصادفات شدید بوده‌ایم.

6060

علی سبزی‌ها 5 و به پایین و جلوگیری اصلی‌تر اتلاف آب ذکر کشور، آب غذایی هدر و گندم گونه‌ای در که و معنی در ضایعات سال اساسا 200میلیون بیماری‌های با می‌باشد؛ میلیارد در مواد ببینید: ضایعات به است جذاب که اتلاف به فقط نیز هدررفت لازم به مزمن حبوبات، مصرف گفت‌وگوی واسطه شایع دایی کشور AFC لیتر می‌کند.


مرجع خبر: خبرآنلاین - ورزشی
بزرگ‌تر کمین و دانشگاه , است؛ جدید کمین تحقیقات , کمین و علوم است؛ , است؛ در جدید علوم , دردسر دانشگاه تحقیقات است؛ , و خطر دانشگاه جدید , است؛ خطر در تحقیقات
- خاطرات قرنطینه کرونایی؛ از آنلاین تراپی تا ادامه سریال بریکینگ بد
- غریب آبادی: 22%بازرسی های انجام شده توسط آژانس در سراسر دنیا، در ایران انجام می شوند/هر روز 6 بازرس در ایران حضور دارند
- لیگ قهرمانان اروپا؛کامبک سیتی در برنابئو/باخت یوونتوس در فرانسه
- صورت مدافع یوونتوس غرق خون شد/عکس
- تماس تلفنی لاریجانی با وزرای بهداشت، آموزش و پرورش و استاندار قم درباره کرونا
- تنش ها بین عربستان و روسیه بالا گرفت
- از شوخی‌های تمیز پیمان قاسمخانی تا دلیل حذف ستاره پسیانی
- ببینید | ریحانه پارسا و پژمان جمشیدی در نشست «خوب، بد، جلف»
- ببینید | آتش گرفتن یک نفت‌کش در نزدیکی سواحل شارجه
- تصویری از حضور دوباره علیرضا فغانی در ایران